Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Ondrej Koščík

Ondrej Koščík

Kreatívny lektor, ktorý vás veľa naučí o aplikáciách, anglickom jazyku a fotografii.

Ondrej počas štúdia anglistiky a amerikanistiky absolvoval stáž v Londýne, polročné štúdium v poľskom Rzeszówe, ako aj štipendiom honorovanú letnú školu v škótskom Edinburghu. Po úspešnom absolvovaní štúdia, pôsobil štyri roky ako lektor na Univerzite Komenského.

Vo svojich technických zručnostiach sa popri práci certifikovaného lektora angličtiny neustále vzdeláva. Je oficiálnym technickým partnerom najväčšej konferencie učiteľov angličtiny IATEFL v Spojenom kráľovstve.

S fotením začínal na otcovom filmovom fotoaparáte Praktica a na prvých digitáloch Sony, no skutočne si ho zamiloval v lete 2008 počas stáže v Londýne počas toho, ako chcel zachytiť pulz svetovej metropoly. Jeho fotografie si už vtedy všimli v rovnomennej fotosúťaži denníka SME. Po svojom návrate zo študijného pobytu v Poľsku začal s fotením na digitálne zrkadlovky v pražskom štúdiu, kde zachytil proces tvorby nového albumu slovenskej hudobnej skupiny. Až do konca štúdia pokračoval ako dvorný fotograf Prešovského PKO. Od roku 2010 spolupracuje ako fotograf s najúspešnejším slovenským nezávislým vydavateľstvom Slnko Records na portrétoch a koncertných a zákulisných fotografiách. Od roku 2015 je oficiálnym fotografom viacerých konferencií na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Slovinsku a najnovšie aj oficiálnym fotografom najväčšej konferencie učiteľov angličtiny IATEFL v Spojenom kráľovstve. Od roku 2016 sú s manželkou Naďou oficiálnymi fotografmi festivalu Pohoda a zároveň ako fotografi podporujú kultúrny, športový a komunitný život svojej domovskej mestskej časti Karlova Ves. 

Učenie a fotenie je jeho vášeň, ktorá sa odráža nielen v jeho príprave, ale aj na hodinách a podujatiach samotných. Kreatívnym spôsobom využíva technológie, aplikácie a zdieľané online pracovné priestory. Ondrej tvrdí, že skvelým študentom dokáže byť každý. V každom sa totiž skrýva potenciál, aby si štúdiom splnil svoju najlepšiu predstavu o sebe. Úlohou lektora je v ňom tú predstavu objaviť a živiť. Vo voľnom čase ho stretnete nielen ako fotografa a účastníka konferencií učiteľov, ale aj na koncertoch, festivaloch či iných zaujímavých podujatiach v širokom okolí.

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×