Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Ako dopadol III. ročník Festivalu online vzdelávania dospelých 55+ a seniorov?

Ako dopadol III. ročník Festivalu online vzdelávania dospelých 55+ a seniorov?

So septembrom je to po dlhom a báječnom lete tak trochu ako so štartom lietadla. Najprv sa ťažkopádne rozbiehame, potom naberáme rýchlosť a zrýchľujeme, až kým sa nám neodlepia kolesá. Stúpame k oblakom, keď sa v kabíne znovu rozsvietia svetielka a poodopíname si bezpečnostné pásy. Tesne pred štedrovečernou večerou znovu všetko nakrátko utíchne.

Tempo zrýchľuje z piano, piano na forte, vraciame sa k zabehnutým rituálom, koníčkom, záľubám, k akejsi ľúbeznej všednosti, ktorá má v sebe od do, pravidelnosť a režim.

Utorky a štvrtky, pondelky, stredy, piatky voľnejšie, ale veď to poznáte…

My v Kogneo máme rušno takmer stále. Vždy sa u nás niečo deje a ak aj náhodou nedeje, tak si niečo vymyslíme alebo pripravujeme dianie na tri kroky dopredu. September a október sú aj pre nás najnáročnejšie mesiace.

Čakajú nás zápisy do kurzov, aj tento rok sme v rámci Týždňa celoživotného učenia organizovali už v poradí tretí Festival online vzdelávania dospelých 55+ a seniorov a na konci septembra sme v rámci Medzinárodného dňa starších vzdali úctu a poklonu našim skôr narodeným – seniorom.

Festival online vzdelávania dospelých 55+ a seniorov v skratke

5 svetových jazykov

Nemčina, taliančina, španielčina, francúzština a angličtina pre dospelých 55+. Päť svetových jazykov, ktoré ste si u nás v priebehu týždňa mohli oprášiť, vyskúšať a zopakovať. Viete, ako to je?  Kto neskúsi, nevie. Často si niečo predstavíme a realita je potom celkom iná. Využiť príležitosť k ochutnávke online jazykového vzdelávania pre dospelých 55+ a seniorov je to najmenej, čo ste pre seba mohli urobiť, lebo jediné, čo ste mohli stratiť, bol čas, ale získať ste mohli oveľa viac.

Ak by ste totiž prišli na to, že online vzdelávanie nie je pre vás to pravé orechové, tak máte vystarané a touto možnosťou sa nemusíte ďalej zaoberať. Naopak, ak vás táto forma prekvapila svojou jednoduchosťou a efektívnosťou, ak ste si vlastne uvedomili, že máte celý svet pod prstom, doslova na jeden klik, tak ste toho získali viac ako dosť. A to stojí za to. Nie?

Najmä pre tých z vás, ktorí ste z menších miest, kde možno na vzdelávanie dospelých 55+ a seniorov nemáte toľko príležitostí ako vo veľkých mestách. Tento argument po skúsenosti s Festivalom online vzdelávania vám definitívne odpadol, pretože dobrá správa je: odrazu máte!

150 dospelých 55+ a seniorov

Tretí ročník festivalu online vzdelávania dospelých 55+ a seniorov sa niesol v znamení nielen rastúceho počtu účastníkov, ale aj vyššej kvality a lepšej pripravenosti lektorov. Z vašich spätných väzieb sa nám potvrdilo, že menej je naozaj viac. Menej ľudí v skupinkách na jedného lektora doprial každému účastníkovi a každej účastníčke Festivalu oveľa lepší zážitok.

Zároveň sme tento rok zaviedli mimoriadne účinnú novinku, o ktorej si myslíme, že bude aj naďalej súčasťou ďalších ročníkov, a tým je testovanie. Mohli ste sa totiž dopredu otestovať, na akej jazykovej úrovni sa nachádzate, a v prípade neistoty účinne odbúrať akékoľvek pochybnosti. Vďaka tomu ste sa v skupine cítili sebaisto a s vedomím, že sedíte v správnom jazykovom kurze.

Mojou osobnou motiváciou bolo dohovoriť sa na základnej cestovateľskej úrovni vo francúzsky hovoriacich krajinách. Veľmi mi vyhovovalo online vzdelávanie, je to veľká úspora času a domáce pohodlie. Aj po Festivale mám záujem pokračovať vo vzdelávaní francúzskeho jazyka.

Ivana Fabini,
účASTNÍČKA FESTIVALU ONLINE VZDELÁVANIA DOSPELÝCH 55+ A SENIOROV

12 lektorov

12 profesionálov so skúsenosťami s vedením online kurzov, špeciálne s vekovou kategóriou dospelých 55+ a seniorov. Aj v tejto oblasti sme inovovali a našim lektorom sme pred tohtoročným Festivalom dali podrobné inštrukcie, ako viesť hodinu efektívne, interaktívne a na čo sa majú v rámci jedného týždňa zamerať, aby ste odchádzali s pocitom, že si niečo odnášate, ale hlavne, ako rýchlo a efektívne riešiť prípadne technické problémy.

75 online odučených hodín a 15 skupín

To znie ako trojdňový maratón prednášok, ale, našťastie, to bolo úplne inak. Času bolo dosť a vy ste sa pripájali každý deň od pondelka do piatku v tú istú hodinu. Za týždeň ste sa naučili kopec nových slovíčok a určite ste v piatok odchádzali minimálne s pocitom zadosťučinenia, ak nie s rozhodnutím, že v tomto type online jazykového vzdelávania chcete definitívne pokračovať.

Chceme sa vám poďakovať za váš záujem, účasť, trpezlivosť a nadšenie, ktorým ste nás aj lektorov doslova nakazili.

Váš tím Kogneo

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×