Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Kogneo, alternatíva Univerzity tretieho veku
Vzdelávajte sa s Pressburg Academy

Kogneo, alternatíva Univerzity tretieho veku

Kogneo predstavuje novobodobú alternatívu toho, čo bolo v minulosti známe ako Univerzita tretieho veku. Ak sa vaše dni na seba začali nápadne podobať, nezúfajte! Urobte si radosť, učte sa a získavajte nové zručnosti, či už na univerzite tretieho veku, alebo v kurzoch určených pre seniorov. Naplňte svoje dni aktivitami, ktoré prispejú k spokojnému, radostnému a naplnenému životu.

školy tretieho veku
Naučte sa po anglicky, taliansky, nemecky a francúzsky s Kogneo

Celoživotné vzdelávanie, ako elixír mladosti

Vpustite si do života nový vietor a žite aj v seniorskom veku naplno. Vzdelávanie výrazne prispieva k budovaniu mentálnej kondície a je účinnou prevenciou pred ochoreniami ako Alzheimerova choroba, starecká depresia, či demencia. Podľa posledných štatistík sa výskyt depresie vo veku nad 65 rokov pohybuje až okolo 12 – 15%, preto neváhajte a nájdite si kurz, ktorý vás bude baviť a udrží váš mozog v perfektnej kondícii. Vzdelávanie na školách tretieho veku a ich alternatívach, ako Kogneo vám dodá nový zmysel života, zlepší vašu fyzickú aj mentálnu kondíciu a zároveň spomalí starnutie.

Univerzita tretieho veku
Vzdelávanie výrazne prispieva k budovaniu mentálnej kondície

Univerzita tretieho veku – odložte nostalgiu do školskej lavice

Na výber máte z početných univerzít tretieho veku. Ich poslaním je prispievať k zabezpečovaniu práva starších ľudí na vzdelanie a vytvárať plnohodnotný životný program pre seniorov. Ak máte nad päťdesiat rokov, ukončené stredoškolské vzdelanie, alebo stredoškolské odborné vzdelanie s maturitou, stačí, ak si podáte záväznú prihlášku a ste prijatí.

Čo znamená študovať na Univerzite tretieho veku?

Univerzity tretieho veku poskytujú vysokoškolskú úroveň vzdelávania. Ide o jedno, alebo viac semestrové vzdelávanie s rôznym odborným zameraním. Výučba obyčajne prebieha každých 14 dní a trvá dve vyučovacie hodiny dopoludnia, alebo odpoludnia. Študovať môžete v odboroch ako napríklad záhradkárstvo, starostlivosť o zdravie, jazyky, geografiu sveta, alebo akýkoľvek odbor z histórie. Prešovská univerzita tretieho veku iba nedávno rozšírila svoju ponuku o štúdium v nových odboroch ako sú Veľké civilizácie, Medicína súčasnosti – liečivé a aromatické rastliny, Španielčina pre začiatočníkov, Ruský jazyk a kultúra, Právo, Digitálna komunikácia v živote seniorov, či Bezpečne v premávke.

Kogneo sa zameriava na vzdelávanie dospelých a seniorov

Tretí vek – zlatý vek

Konečne máte na všetko čas. Doprajte si robiť to, po čom ste vždy túžili. Dnes už nielen univerzity a školy tretieho veku, ale aj špecializované vzdelávacie inštitúcie ponúkajú kvalitné využitie voľného času. Kogneo sa zameriava na vzdelávanie dospelých a seniorov, ktorým pomáha aktívne a zmysluplne tráviť čas aj počas dôchodku. Kurzy nie sú len o vzdelávaní, ale aj o nových kontaktoch a stimulujúcom prostredí.

Vzdelávajte sa ONLINE z pohodlia domova

Pri online vzdelávaní stačí mať iba emailovú adresu, počítač s mikrofónom a reproduktormi a stabilné internetové pripojenie. Vďaka webkamerám  študenti ľahko interagujú a môžu sa do prednášok aktívne zapájať, diskutovať a klásť otázky.  Výhodou online vyučovania je, že sa vzdelávate z pohodlia domova, či už žijete v malej dedinke,  alebo vo väčšom meste. Kogneo má bohatú ponuku zážitkových a interaktívnych kurzov, workshopov a webinárov pre všetky vekové kategórie, ale aj tie so zameraním výlučne pre seniorov.

Kogneo – Univerzia tretieho veku – vzdelávanie dospelých a seniorov

Nájdete u nás širokú ponuku zaujímavých kurzov v rôznych oblastiach. Chcete sa naučiť anglicky, taliansky, nemecky, alebo po francúzsky? Nikdy nie je neskoro! Môžete si vybrať zo širokej ponuky vzdelávacích kurzov rôzneho zamerania v kategóriách: jazykové vzdelávanie, hobby kurzy, zdravie a krása, osobnostný rozvoj a vedomostné kurzy.

Univerzita tretieho veku
Vyberte si z ponuky workshopov, webinárov a prednášok, alebo pohybových aktivít

Osedlajte si nové koníčky

Ak sa chcete naučiť maľovať, vyšívať, šiť, efektívne sa učiť, alebo máte v pláne napísať knihu, určite si vyberiete z našej ponuky kurzov – kreatívneho písania, šitia, maľovania, alebo efektívneho učenia sa. Trvanie kurzov je štandardne od 6 do 12 týždňov. V ponuke sú obsiahnuté aj jednorázové workshopy, webináre a prednášky, pohybové aktivity ako pilates, zdravý chrbát, pomalá jóga pre začiatočníkov a iné. Ak chcete lepšie porozumieť sebe a svojmu okoliu, na webovej stránke nájdete témy, ktoré sa zaoberajú fenoménom ako je vyhorenie, pozitívnym myslením, sebaláskou, alebo asertitivitou. Vzniká tak skvelý priestor stretnúť podobne naladených ľudí.  V uvoľnenej atmosfére sa výborne tvoria nové známosti a popri tom sa aj niečo zaujímavé naučíte.

Univerzita tretieho veku
Celoživotné vzdelávanie je nielen životný štýl, ale aj spôsob mentálneho nastavenia

Zatočte s nostalgiou

Ako vidíte, na trhu existujú početné možnosti vzdelávania, či už si vyberiete Univerzitu tretieho veku, alebo niektorý z kurzov v Kogneo, urobíte veľa pre svoje zdravie a pohodu. Celoživotné vzdelávanie je nielen životný štýl, ale aj spôsob mentálneho nastavenia, ktoré vám do života prinesie novú energiu a nový zmysel. Vzdelávajte sa v interaktívnych alebo pohybových kurzoch, naučte sa nový jazyk, žite život naplno s úsmevom, entuziazmom a nefalšovanou radosťou. Ako sa hovorí, vek je iba číslo, ktoré sa dá aj zablokovať, ak by náhodou opäť volalo s haldou neopodstatnených výhovoriek.

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

This Post Has 3 Comments

  1. Nemám tech.vybavenie,no páči sa mi to.
    “Pandémia”prerušila naše vzdelávanie na UK v Bratislave a znemožnila pokračovať v 2. roč. UK III.VEKU.
    Zatiaľ nemáme žuadne spravy o jeho pokračovaní😥

    1. To nám je veľmi ľúto, ale možno Vás zaujme niečo z našej ponuky, kým sa Vám neobnoví vzdelávanie na UK v Bratislave. 🙂

  2. Skvelý nápad. Niektorí ľudia sú imobilní, oni to určite privítajú

Comments are closed.

×