Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Online jazykové kurzy pre dospelých 55 + a seniorov

Online jazykové kurzy pre dospelých 55 + a seniorov

Z našej niekoľkoročnej skúsenosti dospelí (55 a vyššie), ale aj seniori oceňujú na online vzdelávaní prístupnosť, flexibilitu a široký výber rôznych cudzích jazykov, ktoré sú výbornou mentálnou stimuláciou a zároveň pomáhajú vytvárať komunity ľudí s rovnakými záujmami.

Na kurzy chodia ľudia, ktorí sa konečne majú čas učiť cudzí jazyk, alebo majú vnúčatá v zahraničí, poprípade si chcú viac užívať cestovanie. Avšak máme aj množstvo študentov, ktorým sa jednoducho páči učiť sa nový jazyk a chcú si cvičiť mozog a pamäť, tým pádom učenie jazykov ich doslova teší.

Čo sú najčastejšie sa opakujúce výhody učenia sa jazykov online? Spoznajte týchto sedem výhod:

Žiadne zbytočné cestovanie

Online kurzy umožňujú seniorom prístup k vzdelávaniu z pohodlia ich domova. Nemusíte sa zaoberať cestovaním na miesto konania kurzu, čo je obzvlášť výhodné pre tých z vás, ktorí majú obmedzenú pohyblivosť, prípadne sa vo vašom okolí takéto aktivity neorganizujú.

Široká ponuka cudzích jazykov pre seniorov

Nemusíte sa už riadiť tým, aké jazykové kurzy pre seniorov prebiehajú u vás v meste. Ponúkame širokú škálu online kurzov pre seniorov, ktoré pokrývajú rôzne témy od jazykového vzdelávania, až po zručnosti v digitálnych technológiách. Môžete si vybrať témy, ktoré vás najviac zaujímajú, a ktoré sú pre vás najužitočnejšie.

Malé skupinky dospelých 55+ a seniorov v online kurzoch

Individuálny prístup a malé skupinky dávajú možnosť lektorom sa zaoberať každým študentom zvlášť. Majú na to možnosť aj čas, pretože vás zaradíme do skupiny, v ktorej sú všetci na rovnakej jazykovej úrovni a lektori môžu efektívne učiť a venovať pozornosť témam, ktoré zaujímajú všetkých seniorov v skupine.

Komunita a noví známi

Online kurz ponúka možnosť komunikovať a spolupracovať s inými študentmi, ktorých zaujímajú rovnaké témy ako vás. Prostredníctvom virtuálnych stretnutí z pohodlia vašej obývačky získate možnosť nadviazať sociálne kontakty a pripojiť sa k online komunite seniorov, ktorých bavia podobné témy.

Mentálna stimulácia a pamäť

Vzdelávanie je nielen pre mladých, ale aj pre dospelých 55 + a seniorov vynikajúcou formou mentálnej stimulácie. Je to niečo, ako kognitívne fitness – pomáha udržiavať vašu myseľ aktívnu, trénuje pamäť a prispieva k udržaniu kognitívnych schopností.

Nové zručnosti

Napríklad online jazykové kurzy vám pomôžu nielen precvičovať si pamäť a trénovať mozog, ale aj udržiavať sa v obraze v súvislosti s aktuálnymi technológiami a trendami. Zvládnuť základy angličtiny je výborné aj pre jednoduchšie cestovanie.

Ceny v online vzdelávaní

Online kurzy sú kvalitou a teda aj cenou porovnateľné s prezenčnými kurzami, avšak ako študent ušetríte nemálo peňazí na cestovnom a prípadných útratách na ceste do mesta 😊.  Je dôležité mať na pamäti, že pri výbere online kurzov treba brať do úvahy nielen svoje individuálne potreby, ale aj kvalitu výučby. Nekupovať mačku vo vreci a preveriť si kvalifikáciu lektorov a školy.

Nie sme na učenie sa už starí?

Vzdelávanie nie je obmedzené len na mladšiu generáciu, ale je nesmierne dôležité aj pre dospelých vo veku 55 + a seniorov. Skúsenosti ukazujú, že udržiavanie aktívneho mentálneho života a neustále stimulovanie mozgu je kľúčové pre zdravie a celkovú životnú pohodu.

Učenie sa jazykov, nových zručností a získavanie poznatkov je skvelou formou cvičenia pre zdravý mozog. Vytvára nové synaptické spojenia v mozgu, rozvíja pamäť, logické myslenie a kognitívne schopnosti. Tým, že sa vzdelávame aj v dospelom, alebo staršom veku, trénujeme mozog, ktorému učenie pomáha zostať výkonným a pružným.

Online jazykové kurzy sú tu pre vás k dispozícií z pohodlia domova – zlé počasie ani boľavé kolená už viac nie sú prekážkou. Učenie sa nového jazyka vám rozšíri komunikačné schopnosti a dá vám lepší pocit zo samého seba.

Vzdelávanie sa v dospelom a seniorskom veku má však aj ďalšie výhody okrem mentálnej stimulácie. Pomôže vám udržať si zdravé sociálne kontakty a zapojí vás do komunity rovnako zmýšľajúcich ľudí. Komunikácia a spolupráca s inými študentmi vedie k tvorbe nových priateľstiev a sociálnych kontaktov.

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×