Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Festival vzdelávania: v Novembri sme stavili na hlavu…

Festival vzdelávania: v Novembri sme stavili na hlavu…

chtivú po nových vedomostiach, zážitkoch a skvelej mentálnej kondícii. November bol v Pressburgu najmä o vzdelávaní.

Čísla hovoria za všetko!

Po celé dva týždne od 15 do 26.11 ste sa mohli prihlásiť na vyše tucet interaktívnych workshopov a webinárov a vyskúšať si akú príchuť má online vzdelávanie. Festival vzdelávania dospelých prebiehal v rámci Týždňa celoživotného vzdelávania, ktorý každoročne organizuje AIVD (Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých).

14 dní, 13 hodín a 780 minút interaktívneho, pútavého kontentu, na ktorom sa zúčastnilo 314 účastníkov. V ponuke bolo 13 webinárov a workshopov pod vedením ôsmich lektorov z troch krajín: Brazílie, Indie a Slovenska a vyberať ste si mohli až z piatich záujmových katégórií: zdravie a krása, digitálne zručnosti, hobby, osobnostný rozvoj a jazykové vzdelávanie.

Festival vzdelávania: v Novembri sme stavili na hlavu…
Čísla Festivalu vzdelávania dospelých prezrádzajú, že o vzdelávanie na Slovensku je záujem

Účastníkov sme po skončení Festivalu poprosili o krátku spätnú väzbu. Na otázku, či worskhopy a webináre splnili ich očakávania, odpovedalo až 97% kladne, všetci vyjadrili spokojnosť s lektormi, ale najviac nás potešilo, že 100% respondetov by Pressburg Academy odporúčalo ďalej. 

Festival vzdelávania: v Novembri sme stavili na hlavu…
Prvý ročník Festivalu vzdelávania dospelých dopadol nad naše očakávania

Festival vzdelávania: zo zákulisia

Z Festivalových pikošiek snáď za zmienku stojí, že navyšší počet prihlásených mal workshop o fotografovaní na cestách, s Ondrejom Koščíkom a workshop o umení moderny, s Kristínou Mockovou sa vám zapáčil natoľko, že viacerí ste nám poslali osobné poďakovanie so žiadosťou o podobné vzdelávacie aktivity. Vašu priazeň si získali aj webináre v kategórii digitálne zručnosti, a poriadok nielen doma, ale aj v dátach, si mnohí z vás v tomto predvianočnom období zobrali za prioritu.

Pre seniorov sme pripravili špeciálne webináre na tému, ako sa začať učiť cudzí jazyk v každom veku, ako používať platformu ZOOM a ponúkli sme im zároveň možnosť si takú online hodinu talianskeho a anglického jazyka, vyskúšať aj na vlastnej koži. Týmto ďakujeme partnerom Viva senior a Jednote dôchodcov, vďaka ktorým sa správa o možnosti vzdelávania seniorov dostala do tých správnych rúk.

Okrem iného ste sa mohli dozvedieť akými pravidlami sa riadiť, aby ste boli úspešní na online pohovore, alebo ako si stáť za svojimi rozhodnutiami. Pozvali sme vás aj na ochutnávku indickej kuchyne, ktorú ste si sami v živom prenose z Ďalekej Indie, pod vedením domácej indky Sam, aj ukuchtili. Zahrali sme vám aj na EKO nôtu a prezradili, ako si vytvoriť EKO domácnosť tu a teraz. Jednoduché, ale účinné tipy ako pomôcť životnému prostrediu ste tak mohli získať rovno z prvej ruky od oddanej milovníčky zelenej planéty a zakladateľky občianskeho združenia Planet Lover, Alexandry Madrovej.

Výsledok workshopu : O Indii s indkou Samušou – varíme indiu v pohodlí domova

Nevynechali sme ani hodnotu stojacu na vrchole hodnôt, ktorou je naše⁠ zdravie. S predsedníčkou Slovak Crohn Clubu a lektorkou, Veronikou Ivančíkovou sme sa porozprávali o začiatkoch diagnostikovania Crohnovej choroby a Ulceróznej kolitídy, o ich priebehu a možnostiach podpory pacientov trpiacich na toto ochorenie.

O to viac nás teší fakt, že sme na vlastné oči zažili, ako o ďalšie vzdelávanie majú Slováci záujem, hoci oficiálne štatistiky hovoria, že po ukončení štúdia sa u nás, vzdeláva len slabých 2,8% dospelej populácie.

Aj vy sa môžete prihlásiť do našich kurzov, zaľúbiť sa do nových záľub, objavovať nové koníčky alebo učiť sa nové veci.

Festival vzdelávania: Byť v kurze sa oplatilo!

Účasť na Festivale bola bezplatná, a tak si účastníci mohli skúsiť ako prebieha vzdelávanie vo virtuálnej triede. Kurzy s Pressburg Academy sú najmä o interaktivite a možnosti sa zapájať do diskusií, pracovať na úlohách súvisiacich s témou v tzv. breakout rooms a stretávať sa s ľuďmi z celého sveta, vo vlastnej obývačke.

Chceli sme ľudom ukázať, že vedieť viac, objavovať nové koníčky a udržiavať si mozog fit, je jednoduché a dá sa aj z pohodlia domova.  

Klaudia bednárová, zakladateľka pressburg academy

Na jeden klik

Online vzdelávanie nielen otvára nové možnosti, ale aj šetrí čas stratený v zápchach, či hľadaním parkovného miesta. Vzdialenosti sa totiž v online merajú na kliky. Stačí iba jeden klik a ocitáte sa v príjemnej spoločnosti, plnej inšpiratívnych ľudí a učíte sa nové a zaujímavé veci. Navyše okrem štandardného počítača s kamerou, mikrofónom, vám pri online vzdelávaní stačí iba stabilné pripojenie na internet a chuť vedieť viac. V našich synchrónnych online kurzoch využívame platformu ZOOM a viac o jej funkciách sa dozviete aj na našom tutoriál videu.

Ak vás online vzdelávanie zaujalo, môžete si ho u nás vyskúšať ešte pred Vianocami. Bezplatný workshop EKO VIANOCE s Alexandrou Madrovou, sa uskutoční 16.12 o 15:00–16:00 a dozviete sa:

  • Ako našej planéte môže pomôcť každý
  • Prečo je dnes nevyhnutné aby sme žili udržateľne
  • Aké konkrétne kroky môžete podniknúť hneď a nestoja ani euro
  • Ako jednoducho si urobiť Šťastné, veselé a hlavne šetrné Vianoce.

Autor: Dagmar Brucková

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×