Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Angličtina pre pokročilých začiatočníkov 55+

Angličtina pre pokročilých začiatočníkov 55+

Vyskúšajte si  trojdňový online kurz angličtiny ZDARMA. Jeho cieľom je poskytnúť vám, dospelým 55+ a seniorom, možnosť vyskúšať si na vlastnej koži, že učiť sa jazyk online je jednoduchšie, ako ste si mysleli. V kurze zohľadníme vaše tempo a individuálne potreby a zaradíme vás na príslušnú úroveň tak, aby ste sa po anglicky naozaj naučili. Hodiny prebiehajú na interaktívnej platforme ZOOM, ktorá je adekvátnou alternatívou prezenčnej formy kurzu.

Kedy: od utorka 23. júla do štvrtku 25. júla v čase 17:30 – 18:30 hod.

Kde: na platforme ZOOM
Ak nemáte ZOOM stiahnutý, pravdepodobne Vám vyskočí možnosť “download“ (stiahnuť), ale hodinu Vám otvorí aj bez toho, aby ste si ho stiahli po kliknutí na „join from your browser“ (pripojiť sa z prehliadača). Niektoré zariadenia Vám však ZOOM stiahnu automaticky, potom môžete kliknúť na „launch meeting“ (spustiť stretnutie). Je tiež potrebné povoliť používanie kamery a mikrofónu. Na online hodinu sa pripojíte kliknutím na Zoom link uvedený v odpovedi, ktorá Vám príde po zaregistrovaní sa na kurz. Odkaz na Zoom je platný počas celého trvania kurzu.

ČO SA V KURZE DOZVIETE?

1. deň
Naučíme sa o rôznych častiach letiska a o frázach používaných na letisku. Zameriame sa na frázy používané v taxíku, vo vlaku a v lietadle, a budeme počúvať situácie odohrávajúce sa v týchto prostrediach. Budeme tiež hrať rolové hry, kde jeden študent bude pasažier a druhý pracovník.


2. deň
Naučíme sa bežné slová a výrazy na opis jedla a nápojov, reštauračných služieb a častí jedál. Budeme počúvať dialógy a hrať rolové hry, kde si budeme objednávať jedlo v reštaurácii. Prediskutujeme, kto zaplatí a preberieme rôzne možnosti menu.

3. deň
Budeme rozvíjať konverzačné schopnosti plánovaním víkendu. Naučíme sa slovnú zásobu pre rôzne voľnočasové aktivity a frázy vyjadrujúce súhlas alebo nesúhlas, ako napríklad “sounds great” a “not really”. Budeme počúvať nahrávku, kde sa dvojica rozpráva o plánoch na víkend. Budeme hrať rolové hry, kde naplánujeme víkend so spolužiakom, vrátane toho, kam pôjdeme, čo budeme robiť a kde zostaneme.

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×