Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Taliančina pre pokročilých začiatočníkov 55+

Taliančina pre pokročilých začiatočníkov 55+

Vyskúšajte si  trojdňový online kurz taliančiny ZDARMA. Jeho cieľom je poskytnúť vám, dospelým 55+ a seniorom, možnosť vyskúšať si na vlastnej koži, že učiť sa jazyk online je jednoduchšie, ako ste si mysleli. V kurze zohľadníme vaše tempo a individuálne potreby a zaradíme vás na príslušnú úroveň tak, aby ste sa po anglicky naozaj naučili. Hodiny prebiehajú na interaktívnej platforme ZOOM, ktorá je adekvátnou alternatívou prezenčnej formy kurzu.

Kedy: od utorka 16. júla do štvrtku 18. júla v čase 16:00 – 17:00 hod.

Kde: na platforme ZOOM
Ak nemáte ZOOM stiahnutý, pravdepodobne Vám vyskočí možnosť “download“ (stiahnuť), ale hodinu Vám otvorí aj bez toho, aby ste si ho stiahli po kliknutí na „join from your browser“ (pripojiť sa z prehliadača). Niektoré zariadenia Vám však ZOOM stiahnu automaticky, potom môžete kliknúť na „launch meeting“ (spustiť stretnutie). Je tiež potrebné povoliť používanie kamery a mikrofónu. Na online hodinu sa pripojíte kliknutím na Zoom link uvedený v odpovedi, ktorá Vám príde po zaregistrovaní sa na kurz. Odkaz na Zoom je platný počas celého trvania kurzu.

ČO SA V KURZE DOZVIETE?

1. deň
V tejto lekcii sa naučíme hovoriť o našich každodenných aktivitách a rutinách, čo nám umožní lepšie komunikovať o bežnom živote. Osvojíme si, ako správne vyjadriť čas a spýtať sa, koľko je hodín, čo je kľúčové pre organizovanie a plánovanie dňa. Budeme používať výrazy na označenie frekvencie aktivít, ako sú sempre (vždy), spesso (často), raramente (zriedka) a mai (nikdy), aby sme mohli presnejšie opísať, ako často robíme určité činnosti. Tieto zručnosti nám pomôžu plynulejšie a detailnejšie komunikovať o našom každodennom živote v taliančine.

2. deň
V tejto lekcii sa budeme venovať téme voľného času a naučíme sa povedať, ako ho trávime. Budeme diskutovať o rôznych aktivitách, ktoré radi robíme vo voľnom čase, a zlepšíme si slovnú zásobu potrebnú na opis našich záujmov a koníčkov. Okrem toho sa naučíme, ako naplánovať víkend a hovoriť o tom, čo nám pomôže lepšie komunikovať a zdieľať svoje zážitky a plány s ostatnými. Tieto nové zručnosti nám umožnia plynulejšie a sebavedomejšie komunikovať v taliančine.

3. deň
Pri cestovaní sa naučíme základné frázy a slová potrebné na komunikáciu v hoteli, ako aj v reštaurácii. Okrem toho sa dozvieme, ako sa vyjadrovať, ak sme sa stratili v neznámom meste, a ako si vyžiadať pomoc alebo navigáciu. Tieto témy nám pomôžu pripraviť sa na rôzne situácie počas cestovania a zlepšia našu schopnosť komunikovať sa v taliančine.

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×