Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Na kus cudzej reči: Týždeň online jazykov pre seniorov ZDARMA

Na kus cudzej reči: Týždeň online jazykov pre seniorov ZDARMA

Pressburg Academy – akadémia vzdelávania dospelých a seniorov, pripravila pre seniorov z celého Slovenska podujatie Na kus cudzej reči. Jedná sa o Týždeň online jazykov pre seniorov ZDARMA, ktorý bude prebiehať od 12. – 16. Septembra 2022.

Počas celého týždňa sa budú môcť seniori prihlásiť na intenzívny kurz cudzieho jazyk online. Na výber majú zo šiestich svetových jazykov: angličtina, nemčina, taliančina, španielčina, portugalčina a francúzština na začiatočníckej úrovni.

Intenzívne kurzy cudzích jazykov pre seniorov budú prebiehať na online na platforme ZOOM, 60 minút denne s kvalifikovanými lektormi od pondelka do piatku, vo vopred určených časoch. Pre účastníkov a účastníčky bude k dispozícií aj bezplatný workshop Ako používať ZOOM.

Cieľom podujatia Na kus cudzej reči je dať možnosť seniorom po celom Slovensku vyskúšať si online vzdelávanie v praxi. Zo skúsenosti viem, že strach z neznámeho je brzdou mnohých dobrých zmien. Vzdelávame seniorov už viac ako 10 rokov, ale až pandémia nám otvorila dvere online vzdelávania. Funguje to však oveľa lepšie ako sme si kedy mysleli a našou snahou je posunúť túto skúsenosť čo naviac seniorom z celého Slovenska, 

Zakladateľka Pressburg Academy, Klaudia Bednárová.

Učiť sa cudzí jazyk je jednou z najúčinnejších prevencií pred civilizačnými ochoreniami (Alzheimer, starecká demencia), je to výborný spôsob ako sa udržiavať v mentálnej kondícii, vyhnúť sa sociálnej izolácii a udržať si spojenie so skupinou rovesníkov s podobnými záujmami.

Vďaka štúdiu jazykov sa seniorom otvárajú nové príležitosti. Môžu na internete vyhľadávať overené zdroje o tom, čo ich zaujíma, pozerať filmy aj v inom jazyku, bezplatne študovať a dohovoriť sa v zahraničí. Štúdium online navyše posilňuje digitálne zručnosti a schopnosti ovládať a používať online komunikačné nástroje, vďaka čomu sa môžu spájať s blízkymi, s rodinou alebo s priateľmi.

Zaregistrovať sa seniori môžu priamo na stránke podujatia, telefonicky: 0917 150737, alebo e-mailom na adrese study@kogneo.org

Čo vám Týždeň online jazykov ZDARMA môže dať ?

Učiť sa nové veci znamená žiť zaujímavý život, zažívať nové dobrodružstvá, či získavať nové zručnosti. Je to zároveň dobrá príležitosť stretávať a spoznávať nových ľudí. Cieľom Týždňa jazykov zdarma, je dať seniorom z celého Slovenska možnosť, aby si do svojho programu zaradili aktivitu, ktorá zásadne zvýši kvalitu ich života, bez ohľadu na to, kde na Slovensku sa nachádzajú. Ak vás udalosť zaujala, zaregistrujte sa, vyberte si jazykový kurz, ktorý vás zaujíma a spestrite si dni zaujímavým a obohacujúcim programom v spoločnosti aktívných a rovnako inšpiratívnych ľudí, ako ste vy.

Ak máte záujem o viac informácií, prečítajte si článok o podujatí NA KUS CUDZEJ REČI, zavolajte nám na telefónne číslo 0917 150 737, napíšte e-mail na adresu study@kogneo.org alebo sa zaregistrujte tu a budeme vás kontaktovať.

Autor: Dagmar Brucková

Kontaktujte nás

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×