Prihláste sa do newslettra a buďte v kurze.
Neviete sa dohovoriť? Prihláste sa na kurz slovenčiny online

Neviete sa dohovoriť? Prihláste sa na kurz slovenčiny online

Žiť v cudzine má svoje čaro, ale je to tak aj v prípade, ak sa cudzincom stanete nie vlastným pričinením? Na Slovensku sme od vypuknutia vojny na Ukrajine zaznamenali okolo 308.454 utečencov, kým o dočasné útočisko od 1. marca požiadalo celkovo 63.185 osôb. Podľa prieskumu, ktorý priebežne realizuje spoločnosť Trexima Bratislava, správca pracovno-poradenského portálu: Internetový sprievodca trhom práce, ich u nás po skončení vojny plánuje ostať až 56%.

Slovenčina pre cudzincov
Prihláste sa na kurz slovenčiny ZDARMA, aby návšteva obchodu, lekára či úradu bola pre vás hračkou.

Pozývame vás na kurz slovenčiny pre cudzincov

Ak sa rozhodnete založiť si život v inej krajine, čaká vás mnoho nie vždy jednoduchých prekážok, ktoré musíte zvládnuť, aby ste sa v nej jedného dňa mohli cítiť ako doma. Mnohí odídenci do tohto pocitu nedorastú ani po mnohých rokoch života v novej zemi. Medzi prvé prekážky patrí jednoznačne jazyková bariéra. Naučiť sa cudzí jazyk nie je jednoduché, ale nie nemožné. Portál Teraz.sk v rubrike Prieskum uvádza, že za najväčšiu prekážku pri hľadaní práce v SR považujú ukrajinskí uchádzači aj slovenskí zamestnávatelia nedostatočné ovládanie slovenského alebo požadovaného cudzieho jazyka. Pressburg Academy – Akadémia vzdelávania pre dospelých a seniorov, v spolupráci s partnermi JA Slovensko n.o, Martinus a Nadácia mesta Bratislava, sa preto rozhodla ponúkať kurzy slovenčiny pre ukrajincov ZDARMA.

Slovenčina pre začiatočníkov aj pokročilých

Ak ste sa ocitli v podobnej situácii alebo o príchode na Slovensko ešte uvažujete, vedzte, že bez jazyka to nepôjde. Aby ste v novej krajine ľahšie zapustili korene, pozývame vás na kurzy slovenčiny pre cudzincov. Kurzy slovenčiny online prebiehajú dva krát do týždňa, v uvoľnenej atmosfére, cez platformu ZOOM, vďaka čomu sa môžete pripojiť odkiaľkolvek. Kurzy prebiehajú v kapacite 20-tich hodín, v rozmedzí 2×60 minút týždenne, v trvaní troch mesiacov a na výber máte z ranných, doobednajších, poobednajších alebo dokonca večerných termínov. Skvelá správa je, že sú ZADARMO a jedinou podmienkou sa ich zúčastniť, je zakúpiť si učebnicu slovenského jazyka v hodnote 30 eur, ako dôkaz, že to so štúdiom slovenčiny myslíte vážne, hovorí zakladateľka Pressburg Academy, Klaudia Bednárová. Ak ste sa po slovensky ešte nikdy neučili, zaradíme vás do kurzov pre začiatočníkov, v prípade ak už dokážete vyjadriť základné potreby a mnohému aj rozumieť, zaradíme vás do skupinky pokročilejších začiatočníkov, a ak už po slovensky hovoríte, ale potrebovali by ste sa v nej zdokonaliť,zaradíme vás do kurzu s pokročilou úrovňou. Po jeho absolvovaní, zároveň získate certifikát aplikovateľný aj pri pohovore do zamestnania.

Ak vás článok zaujal, pozrite si ponuku našich kurzov alebo nám napíšte na study@kogneo.org, prípadne zavolajte na číslo 0917 150 737. Pre výlučne ukrajinsky hovoriacich záujemcov, máme k dispozícii aj kolegynky – ukrajinské koordinátorky Viktóriu a Oľgu, ktoré vám s radosťou poradia vo vašej rodnej reči. Napíšte nám na sk4uk.online@gmail.com alebo zavolajte na tel.č: 0905 688 883.

Autor: Dagmar Brucková

Kontaktujte nás

Neviete si dať rady pri výbere správneho kurzu?

×